Головна » Статті » Розвиток мовлення » Мова

Твір-опис природи за картиною
Твір-опис природи за картиною

Живопис — вид образотворчого мистецтва, що передає за допомогою фарб предмети і явища дійсності або фантазії.
Картина (художнє полотно) — твір живопису, намальований переважно фарбами на полотні, картоні чи дошці.
Пейзаж — загальний вигляд якоїсь місцевості, картина природи (поля, лісу, села, міста, гір, моря, неба). Пейзажем називають також картину або малюнок із зображенням краєвиду. Живописця, який спеціалізується в галузі пейзажу, або письменника, який змальовує природу, називають пейзажистом.

Короткі відомості про художника
Глущенко Микола Петрович (4.ІХ.1901-31.Х.1977). Український живописець, народний художник. У 1924 році закінчив Берлінську вищу школу образотворчого мистецтва. До 1936 року жив за кордоном. Працював переважно в жанрах пейзажу, натюрморту, портрета.
Найвідоміші твори: "Відлига" (1956); "Весна на перевалі"; "Карпати" (1967); "Кримські виноградники" (1974); "Блакитний березень" (1975). (Митці України. Енциклопедичний довідник / За ред. А. В. Кудрицького. — К., 1992. - 848 с.)



М.П. Глущенко. "Березневий ранок"

Зауваги
Описати пейзаж, побачений на картині, — по-своєму відтворити, передусім, враження від неї, продемонструвати уміння бачити художні деталі, які увиразнюють зміст. Пейзаж у словесній формі передається за допомогою відповідних художніх засобів.

Підготуй відповіді на запитання
—    Що зображено на передньому плані?
—    Як передано глибину картини?
—    Який ліс видніється?
—    Як виглядає березовий гай?
—    А сніг?
—    Добери епітети до слів береза, ялина.
—    Опиши небо, верхівки берізок.
—    Які кольори переважають на картині?
—    Який настрій навіває картина?
—    Чим вона приваблює глядача?

Опорний словничок
Береза — струнка, білокора, ніжна, мила, тоненька, скромна, тендітна.
Ялина — кучерява, лапата, густа, вічнозелена, чепурна.
Настрій — піднесений, радісний, невимовно чудовий.

План до твору "Зимовий день"
1.    Білий колір зими.
2.    Зимовий день за картиною М. Глущенка.
3.    Красуні-берізки.
4.    Про що шепочуть дерева.
5.    Враження від побаченого.

Зразок

Зимовий день

Щороку у наш край на білій колісниці прилітає чарівниця-зима. Усе замітає снігом. Особливо милують око взимку ліси та сади. Припорошені снігом, дерева стоять, мов моделі, і чекають свого художника.
Саме зимового дня зупинився художник Микола Глущенко перед лісом, аби назавжди залишити нащадкам неповторний витвір природи.
На передньому плані картини бачимо берізки, які, схилившись одна до одної, перешіптуються про щось дуже цікаве. Свій лист вони зронили ще восени і тепер щуляться від холоду.
Неподалік від них підслуховує їхню таємну розмову одинока красуня ялинка. Зима не змінила її зелених шатів. Але хто її тут посадив? Це ж березовий ліс! Мабуть, птахи або звірі допомогли їй поселитися тут. Берізки заглядають на ялинку і уявляють собі, як самі незабаром зазеленіють.
У верхній частині плані картини—фіолетово-синьо-сіре небо. Воно ніби зависло над деревами. Здається, ось-ось з небесного мішка посипляться сніжинки.
Сніг найкраще видно на передньому плані. Але подекуди вже видно зелену травицю, яка прокидається від зимового сну. На сніг впали тіні від дерев.
На задньому плані, у глибині картини видніється березовий лісок. Берізки, напевно, дрімають. Їхні довгі, пошарпані вітром гілки опущені додолу. Сниться деревам тепле сонечко, яке зігріє їх навесні, і зазеленіють березові листочки.
Я думаю, художник очікував якихось змін у своєму житті, тому свій настрій передав цією картиною.


Завдання
Підготуй опис за картиною М.П. Глущенка "Зима".







Категорія: Мова | Додав: ychitel (13.03.2012)
Переглядів: 40042 | Теги: Березневий ранок, твір-опис природи за картиною, зима, М.П.Глущенко | Рейтинг: 2.9/24