Головна » Статті » Диктанти » 8 клас

Печери
Печери

Люди здавна пов'язували печери з існуванням злих духів, що приносять лихо та страждання, а провалини вважалися прямим шляхом у потойбічний світ. Але значна частина найбільших печер світу - це результат діяльності води. Деякі породи, наприклад, вапняк, гіпс та кам'яну сіль, вода розчиняє абo розмиває, і в результаті виникає заглибина. Поступово вона збільшується, формується грот, глибина й довжина якого менші, ніж висота. А потім грот подовжується і з часом перетворюється на печеру.
Порожнини під землею виникають і під час виверження вулканів. Найбільша вулканічна печера світу - Куева-де-лос-Вердес - знаходиться на одному з Канарських островів - Лансарота.
Порожнини в підземних скелях вибиває і морський прибій. Такі печери часто зустрічаються на узбережжях, де скелі підступають до самого берега й круто йдуть під воду.
Найдовша печера в Україні - Оптимістична, що знаходиться в гіпсах Поділля. За загальною довжиною ходів (141 км) вона посідає друге місце в світі і перше серед печер у гіпсових породах.

Орфорами:
"Вживання апострофа",
"Вживання Ь",
"Подовження й подвоєння приголосних",
"Правопис прислівників",
"Правопис префіксів пре-, пере-, при-",
"Ненаголошені е - и в корені слова",
"Ненаголошені е - и в суфіксах слів",
"Правопис префікса роз-",
"Велика буква".

Пунктограми:
"Кома між частинами складного речення",
"Тире між підметом і присудком",
"Відокремлення комою вставних слів",
"Кома у реченні однорідними членами",
"Відокремлення прикладки тире".

Категорія: 8 клас | Додав: ychitel (18.03.2012)
Переглядів: 1047 | Теги: 8 клас, диктант, печери | Рейтинг: 0.0/0