Оголошення


Оголошення – це документ, у якому подається потрібна інформація, адресована певному колу зацікавлених осіб. За змістом оголошення поділяються на два види:
- оголошення про майбутню подію;
- оголошення про потребу в послугах або можливість їх надання.
Оголошення про майбутню подію має такі реквізити:
1. Назва виду документа.
2. Текст, що містить: - дату;
- місце;
- організатора;
- зміст (порядок денний) події;
- коло осіб, які запрошуються на подію;
- умови входу (платний чи вільний).
3. Підпис (назва установи або колегіального органу, прізвище або посада особи, яка дає оголошення) — якщо потрібно.

Оголошення про потребу в послугах або можливість їх надання містить такі реквізити:
1. Назва виду документа.
2. Заголовок.
3. Текст.
4. Адреса автора оголошення.
Часто в оголошеннях цього виду на місці назви документа („Оголошення”) розміщують (для економії місця, стислості та інформаційної насиченості) заголовок, функцію якого виконує ключове слово чи словосполучення з тексту: „Найму”, „Продам”, „Потрібні”, „Робота за кордоном” тощо.
Обсяг адреси визначає автор оголошення (поштова, телефакс, маршрут проїзду).
Текст оголошень обох видів може бути різним за обсягом: від максимально стислого до розгорнутого, який наближається до проспекту. Сучасні економічні відносини створюють передумови того, що часто оголошення наближаються до реклами за стилем викладу: в них використовуються риторичні звертання та запитання, оцінні, емоційно насичені слова, прикметники у формі ступенів порівняння, неповні речення тощо.

Зразок 1

До уваги акціонерів ВАТ "Київелектромонтаж"!
10 липня 2002 року о 15-й годині за адресою: м. Київ, вул. Саксаганського, 67 відбудуться загальні збори акціонерів. На порядку денному зборів: 1. Затвердження основних напрямів діяльності на 2002 рік. 2. Затвердження статуту. З. Вибори голови правління. Початок реєстрації о 12-й годині. Організаційна комісія працює з 9:00 до 18:00 год. Тел. 220-16-89 Правління
Зразок 2
Професійно-технічне училище № 28 запрошує на навчання випускників 9—11 класів за такими професіями:
1. Машиніст холодильних установок. 2. Слюсар-електромонтажник (з умінням виконувати ремонт електрообладнання автомобіля). 3. Маляр, штукатур, лицювальник-плиточник. 4. Монтажник устаткування котельних установок. 5. Машиніст крана (кранівник). 6. Електрозварник, рихтувальник кузовів. 7. Оператор комп'ютерного набору. 8. Монтажник будівельних машин і механізмів, стропальник, електрозварник. Адреса: вул. Білицька, 38-6 тел: 430-93-76, 430-93-78