Головна » Статті » Розвиток мовлення » Мова

Твір публіцистичного стилю у формі виступу на зборах
Твір публіцистичного стилю у формі виступу на зборах


Хоча виступ на зборах — це зразок усного мовлення, все ж кожен виступаючий обов'язково готує спочатку письмовий текст. Добре підготовлений виступ повинен справляти гарне враження на слухачів, тому має бути складений у публіцистичному стилі.

Успіх виступу залежить:
- від володіння матеріалом, розуміння та глибокого осмислення теми, завдання виступу, знання матеріалу;
- від володіння самим собою (необхідно говорити впевнено, чітко, виразно, постійно звертаючись до слухачів).

Зауваги
♦ Спочатку добре продумай тему і підбери необхідні факти, конкретні життєві приклади.
♦ Запиши окремо різні форми звертання до слухачів.
♦ Поділи свій текст виступу на кілька підтем і склади план.
♦ Продумай мовні засоби, які б позитивно впливали на слухачів.

Звертання: Дорогі друзі! Однокласники! Шановні батьки і дорогі гості! Шановне товариство!
Мовні засоби: Хотілося б сьогодні звернути увагу на те... Послухайте, будь ласка, що я запропоную... Я впевнений, що... На мою думку, це питання заслуговує на увагу...
Уникай мовних штампів: Важливу роль відіграє...; велике значення має...; підвищувати успішність...; треба включатись у боротьбу за хороші показники... тощо.


Завдання
Підготуй виступ на одну з тем. "Робімо життя цікавішим". "Що може бути стимулом до навчання". "Чи має право учень не вчитися". "Як змінити стосунки в колективі". "Чи потрібна дисципліна в школі".

Зразок

 

 

Чи потрібна дисципліна в школі


Шановне товариство!
Питання, яке ми виносимо на обговорення, дуже актуальне. Коли йдеться про дисципліну, багато учнів уявляють себе, як вони сидять на уроці тихо, склавши руки на парті. Але хіба дисципліна — це тільки слухняність?
Можна назвати чимало прикладів з життя класу, коли учні порушують дисципліну. Проте не хочеться сьогодні когось ображати. Оскільки ми з вами вже вийшли з дитячого віку, то треба говорити не про пустощі, а про виховання самодисципліни. Як на мене, лише той учень досягає високих результатів у навчанні, який вміє себе самоорганізувати, а свої вчинки порівнює з поведінкою інших. Етична поведінка має бути нормою для кожного. Адже Статут школи зобов'язує нас дотримуватись певних норм. Власне їх дотримання і складає зміст поняття "дисципліна". Поважаймо інших, і тоді нас теж будуть поважати!

 

 

 

 

 

Чи має право учень не вчитися


Дорогі однокласники!
Сьогодні на класних зборах ми знову обговорюємо проблему навчання. Спробуймо розібратись у питанні: чи має учень право не вчитись?
Ми живемо у демократичній державі, і наше право на навчання записане у Конституції. Проте у жодному законодавчому акті не записано, що ми маємо право не вчитись. Держава витрачає значні кошти на освіту. Якщо ж ми не будемо вчитись, то марнуватимемо державні гроші.
У статуті будь-якої школи записано, що вчитись — обов'язок кожного учня.
Ви можете мені заперечити, що це питання не варте уваги, адже зараз ми не говоримо про неуспішність. 1, 2, 3 — це позитивні оцінки. Але які? Чи потрібні комусь такі абітурієнти, в яких рівень навчальних досягнень низький? Звісно, ні! Тому вважаю, що учні не мають права не дбати про свої знання.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Категорія: Мова | Додав: ychitel (13.03.2012)
Переглядів: 31750 | Теги: твір публіцистичного стилю, виступ на зборах | Рейтинг: 2.6/44