Головна » Статті » Розвиток мовлення » Мова

Докладний переказ тексту опису процесів праці

Докладний переказ тексту опису процесів праці


Описи процесів праці вимагають високої точності, чіткості і логічної послідовності. У них часто зустрічаються профе­сіоналізму значення яких можна з'ясувати в тлумачних словниках. Розповідь про трудовий процес може поєдну­ватися з описом предметів, виконуваних операцій, а також з роздумами.

Зауваги


Аби написати докладний переказ, треба максимально напружити пам'ять, щоб запам'ятати якомога більше деталей.

З'ясуй, як опис процесу пов'язаний зі змістом переказу і яку роль він відіграє.

Склади план опису.
Запам'ятай, у якій послідовності здійснювались трудові операції.
Не опускай слів-термінів. Запишіть їх на окремому аркуші.
З'ясуй стиль переказу і дотримуйся його під час напи­сання переказу.


Текст переказу


Виготовлення сувенірів технікою клаптикового шиття


У кожній сім'ї виникає проблема: куди подіти старі речі, дитячий одяг, клаптики тканини, стрічки, мереживо, тась­му. А можливостей їх використання дуже багато. З них можна виготовляти потрібні

речі, які зроблять нашу оселю затишнішою і красивішою. Створені вироби виконувати­муть не тільки декоративну функцію (наприклад, настінне панно і вільні композиції), але й приноситимуть користь — сумки, пледи, килимки, подушки. Неповторного вигляду набуває одяг, оздоблений клаптиками тканини,
— жилети, жакети, спідниці, головні убори.

В Україні клаптикове шиття відоме як один з найцікаві­ших видів декоративно-прикладного мистецтва. Ним займаються як дорослі жінки, так і дівчата.
Робота з клаптиків захоплююча, але трудомістка.
Гарно виглядають в інтер'єрі нашого житла букетики кві­тів, виготовлених з різнокольорових стрічок. Панно і кар­тини з квітів — чудовий подарунок, створений власними руками.
Ось як, наприклад, дуже просто можна зробити троянду. Існує кілька способів. Перший — дуже простий. Шовкову або атласну стрічку спочатку скручують у тугий прутик, зши­вають знизу, щоб не розкрутилась. А потім складають стрічку навпіл і обкручують середину троянди, закріплюючи кожну пелюстку знизу квітки. Чергування пелюсток, утворених лицьовим і виворітним боками стрічки, створює вигляд натуральної квітки.
Зі стрічки можна виготовити і листочки — наметати їх на цупку основу та обметати петельними стібками або на швейній машині строчкою "зиґзаґ".
Отже, з нічого можна зробити багато чого. Головне — фантазія!
(З журналу).


Зразок


Виготовлення сувенірів технікою клаптикового шиття


У кожній сім'ї залишаються клаптики тканини, стрічок, мережива. Є дуже багато можливостей використати старі речі і непотрібні клаптики. З них можна виготовити безліч корисних речей, а ними прикрасити нашу оселю: вона ста­не затишнішою. Для цього доречно придумати панно чи вільні композиції. З відходів різного одягу виготовляють сумочки, пледи, килими або прикрашають спідниці, жиле­ти, головні убори.
В Україні клаптикове шиття — один з видів декоративно- прикладного мистецтва. Ним займаються і дорослі, і діти.
З клаптиків виготовляють букетики квітів, а потім їх ви­користовують для панно і картин.
Ось як, наприклад, з кусочків стрічок можна зробити тро­янду. існує кілька способів. Один з них — дуже простий. Шовкову або атласну стрічку скручують в тугий прутик і зшивають знизу, щоб не розкручувався. Потім складають стрічку навпіл і обкручують середину троянди. Кожну пе­люстку треба закріпити знизу квітки. Вигляд натуральної квітки ми отримаємо за рахунок чергування пелюсток, утво­рених лицьовими і виворітними боками стрічки.
Листочки також можна виготовити зі стрічки. Для цього необхідно наметати їх на цупку основу та обметати пе­тельними стібками або машинною строчкою.
Отже, з нічого можна зробити багато корисних речей. Головне — фантазія!







Категорія: Мова | Додав: ychitel (13.03.2012)
Переглядів: 7840 | Теги: виготовлення троянди, опис процесу праці, докладний переказ | Рейтинг: 3.5/2