Прислів'я


Прислів'я — стислий і влучний народний вислів з висновком повчального характеру.
Наприклад. "За двома зайцями поженешся — жодного не спіймаєш", "Чужими руками жар загрібати, щоб своїх не попекти", "Сім раз відмір, а раз відріж", "Хто рано підводиться, за тим і діло водиться", "Хто в біді дав, два рази дав", "У гостях добре, а дома краще", "Книга вчить, як на світі жить", "Яка пшениця, така й паляниця".

Письменники часто використовують прислів'я та приказки у своїх творах.
Наприклад. "При своїй небозі добре і в дорозі" — використовує прислів'я Соломія у розмові з Остапом (М. Коцюбинський, "Дорогою ціною"); "Хоч в око стрель тобі, так темно надворі", "... щоб за моє, як кажуть люди, жито та ще й мене і бито!" (П. Гулак-Артемовський, "Пан та Собака"); "Ворон ворону ока не виклює", "Біда, кажуть, не сама ходить, а з дітками", "Добро, кажуть, дожидати треба, а лихо само прийде", "Життя зжити — не поле перейти" (Панас Мирний, "Хіба ревуть воли, як ясла повні?").

Іноді письменники використовують прислів'я та приказки для назв своїх творів: "Доки сонце зійде, роса очі виїсть" М. Кропивницького, "Добре роби, добре й буде" Г. Квітки-Основ'яненка.